Relacja 2021
Financial Controlling Forum / Relacja 2021Financial Controlling Forum 2021
11 Marca 2021, ONLINE
8.30 - 9.00
Breakout session – Poznajmy się
Zapraszamy serdecznie na poranną wirtualną kawę. Podczas spotkania będziemy chcieli troszeczkę Państwa poznać oraz zaprosić do zapoznania się w mniejszych grupach. Podzieleni na kilkuosobowe grupy (losowo), będą mogli Państwo porozmawiać swobodnie ze sobą i dowiedzieć się: skąd przybyliście, (2) co zachęciło Państwa do udziału w Financial Controlling Forum – czego chcieliby się dowiedzieć i czego na konferencji szukają, a wreszcie czym sami moglibyście podzielić się z innymi.
Przy okazji wcześniejsze Państwa pojawienie się pozwoli sprawdzić funkcjonowanie sprzętu i oprogramowania po stronie użytkownika, poznać interfejs konferencji, zrozumieć „jak to wszystko działa”.
Do zobaczenia!
9.00 - 9.10
Powitanie uczestników i rozpoczęcie konferencji
Evention
SESJA PLENARNA
9.10 - 9.30
Co nowego w controllingu i finansach? Czyli słów kilka o nowoczesnych narzędziach w służbie controllerów
- Czy łatwo jest w dzisiejszych zmiennych czasach prognozować cokolwiek? I jak to robić?
- Czy mamy ku temu odpowiednie narzędzia?
- Jakich narzędzi warto używać?
PwC Polska
PwC Polska
9.30 - 10.00
FINANSE 4.0: transformacja obszaru kontrolingu
Transformacja obszaru kontrolingu to efekt nie tylko zmian technologicznych, ale znacznie szersze zjawisko: począwszy od zmian pokoleniowych, poprzez zachowania społeczne skutkujące zmianami w zarządzaniu i motywowaniu pracowników, aż po zmiany technologiczne. W efekcie, aby skutecznie zarządzać firmą oraz relacjami z otoczeniem, potrzebujemy nowego podejścia: zwinnego, opartego o krótkoterminowe prognozy, uwzględniającego szybkie zmiany. Odpowiedź na pytanie, ile wynosiła np. marża, jest już niewystarczające, obecnie potrzebujemy wiedzy, ile wyniesie, jeśli… To wymaga nowych narzędzi ale i nowych kompetencji: interpersonalnych, otwartości na zmiany, zaangażowania managerskiego.
Grupa Krotoski
10.00 - 10.50
Dyskusja panelowa: Gdzie ulokować controlling w dużej organizacji?
Czy controling powinien podlegać CFO czy CEO? Controller jako sparing partner; Controlling i digitalizacja (BI, RPA, ML, PA, AI); Controlling w SSC; Wizja controllingu a struktury organizacyjne.
Moderator:
ICV Polska
Paneliści:
Orange Polska
PKO BP
Tauron Wydobycie
10.50 - 11.20
Komunikacja na linii biznes - finanse. Jak powinna wyglądać i co zrobić, aby było lepiej?
Weber-Stephen Products
11.20 - 11.50
Zarządzanie kapitałem pracującym. Rola CFO w przeprowadzeniu organizacji przez sytuacje kryzysu
Sytuacja kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19 ma bardzo istotny wpływ biznes. Czy w firmie odpowiedzialnej społecznie, można decyzje dotyczące kapitału pracującego budować jedynie o wskaźniki finansowe. Jak należy dostosować agendę zespołów finansów i controllingu, aby poprowadzić bezpiecznie organizacje przez czas kryzysu. Czego nauczy nas czas kryzysu i jak odnaleźć się w nowej sytuacji rynkowej.
Grupa Polpharma
11.50 - 12.00
Przerwa na odwiedziny stoisk partnerów
SESJE RÓWNOLEGŁE
TECHNOLOGIE W CONTROLLINGU
RELACJE CONTROLLINGU Z BIZNESEM
12.00 - 12.30
Podniesienie jakości i podwyższenie dostępności danych finansowych dzięki robotyzacji i automatyzacji procesów
Pokażemy jak digitalizacja danych na styku dokumentów i systemów może pomóc eliminować błędy i przyśpieszyć dostępność danych. Opowiemy o tym jak opanować chaos wynikający z mnogości systemów i źródeł danych. Podpowiemy jak nie marnować najcenniejszych zasobów: czasu i energii naszych pracowników - zamiast „obrabiać” dane, niech podejmują decyzje w oparciu o informacje dostarczane w czasie rzeczywistym.
Mindbox
Kluczowa rola controllingu w transformacji analityki organizacji
Zaawansowana analityka i jej elastyczność; kreowanie wizji i strategii analityki organizacji (data-driven); istotny element układanki: governance; wykorzystanie sztucznej inteligencji i data science w zaawansowanej analityce;
TIDK
12.30 - 13.00
BI w controllingu
Jakie są dziś oczekiwania Zarządu i menedżerów w stosunku do controllingu i jak system BI może je pomóc zrealizować? Jak skutecznie przeprowadzić wdrożenie takiego systemu? Z jakimi wyzwaniami i problemami trzeba sobie poradzić podczas wdrażania systemu BI? Czynnik ludzki w tym przedsięwzięciu.
Odchylenia kontrolowane i niekontrolowane przez właścicieli budżetów
Za jakie odchylenia odpowiedzialny jest obszar sprzedaży? Czym są budżety elastyczne? Czy wszystkie odchylenia w budżecie cząstkowym danego ośrodka odpowiedzialności podlegają jego kontroli? W jaki sposób określić odchylenia kontrolowane i niekontrolowane przez właścicieli poszczególnych budżetów cząstkowych?
trener controllingu w Fundacji Rozwoju Rachunkowości
13.00 - 13.20
Przerwa na odwiedziny stoisk partnerów
13.20 - 13.50
Trendy w wykorzystaniu analityki w procesach controllingowych
Podczas prelekcji omówione zostaną najistotniejsze trendy oraz najnowsze dotyczące analityki w procesach controllingowych. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie: Czy rozwój digitalizacji to rozkwit czy upadek controllingu? Jakie są główne trendy kształtujące ewolucję analityki i Business Intelligence? Zaprezentowana zostanie również rola analityki w procesach controllingowych oraz najważniejsze trendy w Business Intelligence przedstawione w koncepcji Controlling Process Model 2.0.
ICV Polska
Jakie kwalifikacje powinien posiadać idealny kontroler finansowy? Hard & soft skills nowoczesnego kontrolera.
Jakie są w dzisiejszych czasach oczekiwania wobec kontrolera finansowego? Kto jest odbiorcą jego informacji? Jakie wyzwania przed kontrolerem stawia współczesny świat? Jaka wiedza, umiejętności i kompetencje są niezbędne u współczesnego kontrolera? Jak obecna sytuacja covid'owa wpływa na rolę kontrolera, a w konsekwencji na oczekiwania wobec jego osoby?
AGFA NV
13.50 - 14.20
Rola CFO w redukcji kosztów nawet o 30%, dzięki digitalizacji procesów
Automatyzacja, eliminacja błędów, standaryzacja, przyśpieszenie procesów, czy wszechobecna digitalizacja to aktualnie zagadnienia, które realnie zmieniają oblicze przedsiębiorstw, ale także ułatwiają pracę CFO. Podczas prezentacji pokażemy trzy case studies jak nasze doświadczenie i rozwiązania już przyczyniły się do redukcji kosztów u naszych klientów. Skupimy się na tym, jak odpowiednio przeprowadzana digitalizacja rewolucjonizuje firmy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Opowiemy, jak zbudować przewagę konkurencyjną przez wspomniane wcześniej zagadnienia i pokażemy jaki kierunek należy obrać, aby odnieść znaczący sukces w dobie "nowej normalności".
Alfavox
Ryzyko a dobór wskaźników przy prognozowaniu i budżetowaniu w niepewnych czasach – jak robić to dobrze?
Odnalezienie się w (post)covidowej rzeczywistości wymusza dokonania istotnych zmian w sposobie zarządzania przedsiębiorstwem. Przeprojektowane muszą być procesy budżetowania i prognozowania. Zupełnie inaczej będziemy też korzystać ze wskaźników finansowych i operacyjnych. W trakcie wystąpienia omówiony zostanie proces mapowania ryzyka związanego z działalnością przedsiębiorstwa do jego strategii. Wskazane zostaną najczęstsze problemy z wykorzystaniem wskaźników, jak również rekomendacje do powiązania wskaźników z mapą ryzyka i strategią. Przy pomocy case study, pokazana zostanie ścieżka przejścia od strategii do prognozy uwzględniającej ocenę finansową szans i zagrożeń stojących przed przedsiębiorstwem.
TVN Grupa Discovery
14.20 - 14.50
Wizualizacja danych finansowych – jak robić to dobrze, aby być zrozumianym?
Mówimy językiem liczb. Jednak dla osób, które nie pracują na co dzień w finansach tabele i sprawozdania są często trudne w interpretacji. Nie każdy potrafi w pamięci przetwarzać liczby na trendy, a obrazami posługujemy się od zarania dziejów. Wizualizacja danych powinna ułatwiać zrozumienie problemu i podejmowanie decyzji. Dane powinny układać się w „opowieść” bądź odpowiadać na pytanie, które jest interesujące dla naszego audytorium. Wcale nie musimy być do tego wyspecjalizowanymi grafikami. Na co zatem zwracać uwagę, a czego zdecydowanie unikać?
Getinge IC Production Poland
Rachunek kosztów i KPI na przykładzie firmy usługowej z obszaru IT
Na drodze od startupu do dojrzalej firmy warto umieć mierzyć każdy krok. Monitorowanie KPI jest dobrą praktyką zarządzania, ale jak je odpowiednio dobrać do cyklu życia firmy i jej specyfiki? Czy można skupiać się tylko na miesięcznych przychodach i kiedy rentowność jest ważna, a kiedy... jeszcze ważniejsza? Dlaczego warto myśleć o mierzeniu efektywności biznesu, jeszcze zanim się go na dobre zaczęło?
14.50 - 15.20
Benchmarking jako technika poprawy kosztów działalności
Benchmarking jest obecnie techniką stosowaną w mojej organizacji rutynowo i na globalną skalę. Ta sesja pokaże przykłady różnych form benchmarkingu, efekty jego wykorzystania oraz wyzwania jakie niesie ze sobą sama implementacja. Postaram się pomóc w odpowiedzi na pytanie czy benchmarking jest techniką odpowiednią dla wszystkich organizacji, podam przykłady w jaki sposób można go wprowadzić w życie, jakie trudności mogą napotkać kontrolerzy przy wdrażaniu oraz jakie, według mnie, są warunki sukcesu.
Autoliv Inc.
Rola controllingu w budowaniu pozycji przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej
Polska ma szanse skorzystać na przetasowaniach, które dokonują się właśnie w powiązaniach kooperacyjnych i handlowych w świecie. Jaka aktywność szefa i działu controllingu wzmacnia zdolność firm w Polsce do pozyskania zleceń i inwestycji produkcyjnych i logistycznych od korporacji amerykańskich i europejskich, które zmniejszają swoje zaangażowanie w Azji lub po prostu szukają kooperantów bliższych geograficznie, kulturowo, politycznie?
Szefowa Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog"
Współzarządzający Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog",
Post Covid Supply Chain - szanse, zagrożenia, optymalizacja kosztów, czy nowe ryzyka
15.20 - 15.30
Przerwa techniczna
DYSKUSJE ROUNDTABLES
15.30 - 16.30
Równoległe dyskusje roundtables to element konferencji angażujący wszystkich uczestników. Ta sesja ma kilka celów. Po pierwsze, bezpośrednią wymianę opinii i doświadczeń w ramach konkretnego zagadnienia, interesującego daną grupę uczestników. Po drugie – możliwość spotkania i rozmowy z prowadzącym dane roundtable – wybraliśmy bowiem do ich prowadzenia osoby o dużej wiedzy i doświadczeniu. Sesja roundtables to szerokie spektrum tematów i bogate grono wybitnych osobowości w roli prowadzących – tak, aby każdy uczestnik konferencji mógł znaleźć interesującą go najbardziej dyskusję i poznać w ten sposób innych uczestników zainteresowanych tą samą tematyką.
Na Financial Controlling Forum będą one realizowane jako wideospotkania w podgrupach.
Benchmarking funkcji controllingu - Jak zorganizować dział controllingu zależnie od wielkości organizacji?
Jak zbudować zespół kontrolingu w spółce? Czy istnieje modelowa struktura kontrolingu i optymalny zakres realizowanych procesów? W jaki sposób zdefiniować relację między kontrolingiem a głównymi interesariuszami w organizacji tak, aby zespół kontrolingu efektywnie dostarczał wartość dla organizacji jako partner dla biznesu? Dyskusję wzbogacimy o rozmowy dot. best practice w zakresie wskaźników mierzenia efektywności oraz oceny jakości realizacji procesów przez obszar kontrolingu.
PwC Polska
Gdzie szukać możliwości rozwoju kompetencji?
Co z rozwojem kompetencji w dobie pandemii – przeczekać, czy się przystosować? Czy pandemia zmienia model kluczowych kompetencji i czy robi to na dobre? Czy nowe platformy komunikacji są w stanie zastąpić dotychczasowe formy wymiany wiedzy i doświadczeń? Czy musimy na nowo nauczyć się, jak się uczyć? Gdzie możemy szukać nowych i rozwijać posiadane kompetencje?
PKO BP
Budżet i prognoza jako niezbędne narzędzie w strategii biznesowej
Czy budżet/prognoza jest niezbędnym narzędziem, być może nawet kluczowym we wsparciu ustalania strategii biznesu? Jak bardzo powinny być elastyczne budżety w czasach niepewności? Jaki okres powinny obejmować? Czy budżety wieloletnie to już przeżytek? Z jakimi ograniczeniami musi się borykać właściciel procesu budżetowego? Jakiego wsparcia potrzebują właściciele procesu budżetowego aby sprostać oczekiwaniom Zarządu? Postaramy się przedyskutować powyższe zagadnienia jak i wiele innych - oraz wymienimy się naszymi doświadczeniami w tym zakresie.
Atlas Management Company
Jak być controllerem w zdalnej organizacji?
Na jakie ryzyka finansowe kontroler powinien zwrócić uwagę w dobie pandemii? Jak efektywnie komunikować wyniki w zdalnej organizacji? Zdalne przywództwo / zdalne kierowanie obszarem finansów – jak to robić dobrze?
LOT Aircraft Maintenance Services
16.30 - 16.50
Oficjalne zakończenie konferencji
ORGANIZATOR

PARTNER GENERALNY
W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.
Korzystaj z mobilnej aplikacji PwC Espresso dostępnej pod adresem pwc.pl/espresso
Subskrybuj publikacje PwC na stronie pwc.pl/subskrypcje
Słuchaj podcastów PwC na www.pwc.pl/podcasty
PARTNERZY MERYTORYCZNI
Alfavox, łącząc geniusz ludzkiego umysłu z najnowszymi osiągnięciami techniki, tworzy rozwiązania najwyższej jakości na polskim i światowym rynku zaawansowanych platform dla systemów telekomunikacyjnych. Jako dostawca rozwiązań Customer Experience doskonale identyfikuje potrzeby współczesnego biznesu, biorąc za priorytet budowanie przewagi konkurencyjnej swoich klientów, uwzględniając przy tym ich wyjątkowość i indywidualizm.
Alfavox już od ponad 15 lat oferuje rozwiązania cyfrowe, które wspierają wzrost sprzedaży, pomagają w obniżaniu kosztów, usprawniają efektywność zespołu i zwiększają jakość świadczonych klientom usług. Rozwiązania oparte o moduły Business Intelligence, Data Analytics oraz Machine Learning, zostały zaprojektowane tak, aby łatwo integrowały się z ekosystemem IT klienta, w tym z narzędziami takimi jak: CRM, ERP, Workflow. Firma specjalizuje się w systemach klasy AI Bots, Biometrics, Video Contact Center, Video Chat, Contact Center, Workforce Management, Predictive Dialer. Swoje działania kieruje do firm z segmentu Enterprise oraz Mid-Size Business, głównie w branży bankowej i finansowej, ubezpieczeniowej, e-commerce, healthcare, outsourcing oraz administracji.
Mindbox jest spółką technologiczną. Specjalizujemy się w wykorzystaniu zaawansowanych technologii do osiągnięcia celów biznesowych Klientów. Technologię traktujemy utylitarnie, jako narzędzie służące osiągnieciu celu. Dzięki rzetelności i proaktywnemu podejściu naszych konsultantów inicjalne projekty zazwyczaj przekształcają się w długofalową współpracę.
Mindbox od lat dostarcza szeroki zakres usług wspierając Klientów w cyfrowej transformacji. Wyróżniliśmy cztery strategiczne obszary, w ramach których oferujemy nasze usługi:
- Intelligent Process Automation – automatyzacja procesów biznesowych przy użyciu inteligentnych technologii (RPA, OCR i AI)
- Automated ERP – wdrażamy, dostosowujemy, optymalizujemy i utrzymujemy u Klientów z całego świata elastyczny, bezpieczny i otwarty ERP dla średniej wielkości firm produkcyjnych i dystrybucyjnych
- Mindworkers – outsourcing usług IT - zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów
- Cloud Native – budujemy zintegrowane, zrównoważone i otwarte środowiska CI/CD oparte o kontenery umożliwiające bezpieczne i częstsze dostarczanie sprawdzonych zmian w kodzie aplikacji
TIDK od 12 lat dostarcza, projektuje i wdraża koncepcje wykorzystania danych w największych polskich firmach. Portfolio oferowanych rozwiązań otwierają szyte na miarę strategie analityczne, biznesowe platformy danych, integracje danych różnych źródeł, systemy raportowania, monitorowania oraz wizualizacji danych. TIDK posiada doświadczenie związane z budowaniem i wdrażaniem własnych modeli optymalizacyjnych w oparciu o najlepszą wiedzę ekspercką, klasyczne metody uczenia maszynowego oraz uczenie głębokie. Firma jest także liderem w zakresie Data Science i sztucznej inteligencji w Polsce.
Celem organizacji jest wzmacnianie pozycji klientów na rynku poprzez wspomaganie wiedzą o procesach, metodach ich optymalizacji, a także zastosowaniach sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów biznesowych.
Jako Złoty Partner Microsoft oraz certyfikowany Partner Google - firma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań w oparciu o platformy chmurowe. TIDK uczestniczy min. w projektach takich jak Factory of the Future, Energy Marker of the Future. Wytwarzane rozwiązania są kompatybilne z infrastrukturą Chmury Krajowej.
Co oferujemy?
- STRATEGIE WYKORZYSTANIA DANYCH W ORGANIZACJI
- MENTORING I PROWADZENIE PROJEKTÓW
- PROJEKTOWANIE I WDRAŻANIE ZAAWANSOWANYCH ROZWIĄZAŃ OPARTYCH NA DANYCH
PATRONI MERYTORYCZNI
Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog” www.kdfdialog.org.pl jest liczną, aktywną, sympatyczną społecznością mądrych i zaangażowanych właścicieli i dyrektorów, prowadzi działalność ogólnopolską poprzez 11 oddziałów, w których organizuje ok. 80 wydarzeń rocznie. Oddziały są w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie i Trójmieście.
Jest częścią nowatorskiej platformy współpracy i kształtowania opinii, czyli społeczności Business Dialog www.businessdialog.pl .
Misją KDF Dialog jest rozwój osobisty i zawodowy menedżerów, pomoc w realizacji zmian i unowocześnień w firmach, a także wzmacnianie i propagowanie najlepszych praktyk zarządczych i biznesowych w firmach i organizacjach, w tym szczególnie postaw społecznie wartościowych.
Eksperci KDF Dialog udzielają praktycznego wsparcia firmom i dyrektorom w projektach modernizacyjnych i edukacyjnych. Aktualnie realizowane programy to:
• Digital Finance Excellence www.dfe.org.pl , program wsparcia dyrektorów i firm w usprawnianiu procesów i ich automatyzacji
• Cyfrowy Fiskus www.cyfrowyfiskus.pl , program rekomendacji praktyk organizacyjnych i rozwiązań IT dla prawidłowych i bezpiecznych relacji podatnik – fiskus w cyfrowych czasach
• Plan B dla Dyrektora, rekomendujący różne ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego dyrektorów, a także formy inwestowania.
Działalnością Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” zarządzają Iwona D. Bartczak i Bartosz Radziszewski.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV – Internationaler Controller Verein) jest największym, prestiżowym stowarzyszeniem społeczności controllerów na świecie. Naszym celem jest integracja środowiska, wzmocnienie statusu i rangi społeczności controllerów oraz pokazanie ich istotnej roli jako kluczowych partnerów biznesowych kadry zarządzającej.
PATRONAT SPOŁECZNOŚCIOWY
Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych Finexa jest największą polską organizacja zrzeszającą dyrektorów finansowych. Stowarzyszenie z siedzibą w Warszawie oraz oddziałami regionalnymi w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu aktywnie działa w procesach regulacyjnych, edukacji i budowania ścieżki kariery swoich członków. Ma na celu stworzenie instytucjonalnego środowiska dla zawodu Dyrektora Finansowego. Więcej informacji na stronie www.finexa.org.
PATRONAT MEDIALNY
Miesięcznik podejmujący w sposób kompleksowy i uporządkowany problematykę controllingu, rachunkowości zarządczej i budżetowania. W magazynie znajdą Państwo praktyczną wiedzę, porady i opinie najwybitniejszych ekspertów krajowych i zagranicznych oraz wzorcowe rozwiązania do zastosowania w praktyce. Oferujemy naszym Czytelnikom specjalistyczną wiedzę ujętą w sposób przejrzysty graficznie i łatwy do przyswojenia. Nasi autorzy to praktycy branży – profesjonaliści. Pisaliśmy już między innymi o:
- Informacji zarządczej w przedsiębiorstwie
- Organizacji systemu informacji zarządczej w jednostce
- Celach informacji zarządczej
- ITIL – Information Technology Infrastructure Library jako kodeksie postępowania w firmach branży IT
- Funkcjach czyli jak zmodyfikować pozyskiwane dane przy użyciu języka SQL
Controlling i Rachunkowość Zarządcza gwarantuje właściwe ulokowanie zasobów przedsiębiorstwa oraz stanowi doskonałe źródło wiedzy o tym, jak inni praktycy rozwiązują swoje bieżące problemy.
W artykułach poruszamy różnorodną tematykę – od controllingu, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, sprawozdawczości finansowej i zarządczej, po zarządzanie przedsiębiorstwem czy wsparcie technologiczne w tym zakresie. Nie uciekamy też od ogólnych tematów biznesowych, od których uciec się nie da, prowadząc działalność gospodarczą. Dostarczamy praktyczną i unikalną wiedzę oraz praktyczne narzędzia. Zapraszamy do nasze strony https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/
Magazyn, który zawiera wyłącznie praktyczne informacje oraz stanowi odpowiedź na ważne problemy związane z zarządzaniem finansami i controllingiem w firmie. Liczne studia przypadku, przykłady decyzji finansowych, kalkulacje oraz sprawdzone taktyki stosowania narzędzi controllingowych gwarantują, że czasopismo stanie się wsparciem w codziennej pracy dyrektora finansowego, właściciela i szefa firmy oraz pracowników działów controllingu. Nasi autorzy to praktycy branży – profesjonaliści, którzy chętnie dzielą się przykładami rozwiązań stosowanymi w ich własnych przedsiębiorstwach.
KarierawFinansach.pl to serwis rekrutacyjny dla specjalistów z branży finansowej, bankowej, ubezpieczeniowej oraz sektora BPO/SSC. Oprócz ofert pracy od ponad 400 pracodawców dostarcza także aktualne informacje z branży i poradniki, które pozwalają kandydatom z sukcesem przejść przez proces rekrutacji.
Iwona D. Bartczak
Szefowa Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog"
Wojciech Próchnicki
trener controllingu w Fundacji Rozwoju Rachunkowości
Bartosz Radziszewski
Współzarządzający Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog",