Oto najwyżej ocenione materiały
z konferencji Financial Controlling Forum 2021!

Rachunek kosztów i KPI na przykładzie firmy usługowej z obszaru IT

Na drodze od startupu do dojrzalej firmy warto umieć mierzyć każdy krok. Monitorowanie KPI jest dobrą praktyką zarządzania, ale jak je odpowiednio dobrać do cyklu życia firmy i jej specyfiki? Czy można skupiać się tylko na miesięcznych przychodach i kiedy rentowność jest ważna, a kiedy... jeszcze ważniejsza? Dlaczego warto myśleć o mierzeniu efektywności biznesu, jeszcze zanim się go na dobre zaczęło?

CFO, Trener i wykładowca

FINANSE 4.0: transformacja obszaru kontrolingu

Transformacja obszaru kontrolingu to efekt nie tylko zmian technologicznych, ale znacznie szersze zjawisko: począwszy od zmian pokoleniowych, poprzez zachowania społeczne skutkujące zmianami w zarządzaniu i motywowaniu pracowników, aż po zmiany technologiczne. W efekcie, aby skutecznie zarządzać firmą oraz relacjami z otoczeniem, potrzebujemy nowego podejścia: zwinnego, opartego o krótkoterminowe prognozy, uwzględniającego szybkie zmiany. Odpowiedź na pytanie, ile wynosiła np. marża, jest już niewystarczające, obecnie potrzebujemy wiedzy, ile wyniesie, jeśli… To wymaga nowych narzędzi ale i nowych kompetencji: interpersonalnych, otwartości na zmiany, zaangażowania managerskiego.

CFO
Grupa Krotoski

Zarządzanie kapitałem pracującym. Rola CFO w przeprowadzeniu organizacji przez sytuacje kryzysu

Sytuacja kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19 ma bardzo istotny wpływ biznes. Czy w firmie odpowiedzialnej społecznie, można decyzje dotyczące kapitału pracującego budować jedynie o wskaźniki finansowe. Jak należy dostosować agendę zespołów finansów i controllingu, aby poprowadzić bezpiecznie organizacje przez czas kryzysu. Czego nauczy nas czas kryzysu i jak odnaleźć się w nowej sytuacji rynkowej.

Członek Zarządu, Dyrektor Finansów Korporacyjnych
Grupa Polpharma

Zapraszamy do udziału w Financial Controlling Forum 2022!

Sprawdź szczegóły agendy tutaj>>>

Z kodem "FCF21" otrzymasz 10% rabatu. Zgłoszenie udziału tutaj>>>

Financial Controlling Forum

10 marca 2022 r.
Warszawa
www.fcforum.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2022 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.